EST

MESOTERAAPIA

Mesoteraapia on minimaalselt invasiivne protseduur, mis töötati välja 1952. aastal ühe prantsuse arsti poolt ning muutus akadeemilise meditsiini osaks 1980. aastate keskel. Mesoteraapia käigus viiakse naha keskmisse kihti – mesodermi – mikrosüstide abil ravimeid, vitamiine, mineraale ja aminohappeid eesmärgiga noorendada nahka, vähendada konkreetsetes kehapiirkondades liigset rasva või tselluliiti. Mesoteraapia sobib kõikidele nahatüüpidele.

Naha noorendamine
Mesoteraapia on efektiivne nahka noorendav meetod, mis toniseerib ja pinguldab lõtvunud nahka nii näol, kaelal kui dekoltee piirkonnas. Erinevate aktiivainete kombinatsioon niisutab nahka, soodustab kollageeni- ja elastiinisünteesi, pärsib melaniinitootmist ja korrastab mikroringet.

Kaalulangetamine
Klientidele, kes otsivad võimalust kaalu alandamiseks, on mesoteraapia pöördeline ja väga tulemuslik meetod. Mesoteraapia muudab bioloogilisi rasvumismehhanisme, blokeerides rasvakogumist stimuleerivad signaalid ja käivitades juba ladestunud rasva vabastamist rakkudes. Mesoteraapia võimaldab koondada tähelepanu kõige probleemsematele piirkondadele nn., puusade piirkonda, reied, vöökoht jt.

Tselluliidi vähendamine
Tselluliit valmistab probleemi enamikule naistest. Tselluliidi põhjusteks on halb vereringe, rasvarakkude paisumine, sidekudede nõrkus, lümfi peetumine kudedes ja hormonaalsed häired. Mesoteraapia saab aidata probleemi lahendamisele kaasa, parandades vereringet, tugevdades sidekudesid ja lahustades liigset rasva.

Tõenäolised tulemused
Mesoteraapia abil võib saada üllatavalt häid tulemusi. Pärast reeglina 3 kuud kestnud hoolduskuuri võib klient veenduda, et nahk on muutunud oluliselt paremuse suunas, kehakaal langenud ja tselluliit vähem märgatav.

Mesoteraapiaseansside sagedus
Näohooldusi tuleks teha järgmiste intervallidega: 1 hooldus iga 1–2 nädala järel ja kokku 4–10 hooldust. Pärast soovitud tulemuse saavutamist peaks iga kuu tegema lisaks ühe säilitava hoolduse. Kaalu alandamiseks ja tselluliidist vabanemiseks tuleks läbida umbes 10st hooldusest koosnev kuur, mis on jaotatud ühtlaselt 20 nädalale.

Taastumisaeg

Spetsiaalset taastumisaega mesoteraapia korral vaja ei lähe, kuid mõne päeva jooksul pärast iga hooldust tuleks vältida päikese käes olemist.

Võimalikud kõrvalnähud
Võimalike riskide hulka kuuluvad verevalumite teke ja allergilised reaktsioonid süstitava ravimlahuse vastu. Teadaolevatest allergiatest tuleks teatada enne protseduuri. Mesoteraapilisi protseduure teostab vastava ettevalmistuse saanud iluspetsialist.